Co dokážou sacharidové vlny?

09.10.2015 | 12476x Shlédnutí | Hubnutí

Kdo nejí cukry, hubne. Ale má to svá rizika a úplné vynechávání sacharidů není rozumné, například proto, že slouží jako palivo našemu mozku. Kdo je nejí, může být náladový a mít problémy se soustředěním. Tomu všemu by měly zabránit známé sacharidové vlny.

NUTRIADAPT Co dokážou sacharidové vlny? KOŠÍČEKJedno je jisté – na vzestupu nebo naopak poklesu naší váhy se do velké míry podílejí sacharidy, jelikož jsou významným zdrojem energie. Proto má smysl zabývat se hlídáním jejich spotřeby. Je dobré na to jít jinak, než cukry prostě vypustit. Protože to vede k tomu, že po ukončení takové diety hrozí velký jo jo efekt.

Budete potřebovat váhu na potraviny

V tomto směru je možným řešením dieta označovaná jako sacharidové vlny. Pracuje s tím, že příjem cukrů dávkuje tak, aby se spalování drželo v pohotovosti, zbytečně nezrychlovalo ani nezpomalovalo. Nevýhoda? Dieta je poměrně náročná na dodržování. Neměly by se objevovat záchvaty vlčího hladu a je třeba dbát na předepsaný jídelníček. Neobejdete se ani bez váhy na potraviny, přičemž odvažovat byste si měli i jídlo mimo domov. Případně si nosit oběd a svačiny již hotové s sebou.

Kde se vůbec sacharidové vlny vzaly? Poprvé s nimi přišli sportovci, zejména pak kulturisti – což lze brát jako dobrou zprávu. Protože těm záleží na tom, aby nepřišli o svaly a zároveň se zbavili tělesného tuku. Což by mělo v přiměřené míře platit pro každého, kdo se chce zbavit přebytečných kil. Je však třeba, abyste si hlídali nejen denní příjem kilojoulů, ale také spotřebu bílkovin, tuků a právě sacharidů.

NUTRIADAPT Co dokážou sacharidové vlny? RÝŽEVsaďte na celozrnné obiloviny

Sacharidy jsou nedílnou součástí naší stravy. Jsou důležitým zdrojem energie, ale mají v těle i různé další funkce. Jsou mezi nimi rozdíly, zjednodušeně lze říci, že se dělí na jednoduché (monosacharidy) a složené (polysacharidy). Kvůli zdraví a hubnutí byste měli dávat přednost sacharidům složeným neboli komplexním. Kde je najdete? Zdrojem je například rýže natural, ovesné vločky, celozrnné těstoviny, kuskus či třeba pohanka.

Rozpis na dietu podle sacharidových vln snadno najdete na internetu. Hlavní zásada zní: nejprve cukry omezíte. Potom je tělu postupně přidáváte a jejich množství se každý den zvyšuje. Po několika dnech zvyšování dávek sacharidů přijde den, v němž přísun naopak na jeden den radikálně omezíte. Tento šok by měl podpořit metabolismus, respektive jeho výkonnost.

Během této diety je důležitý dostatečný přísun bílkovin (proteinů), abyste nepřišli o svaly. U mužů by se tento příjem měl pohybovat mezi 1,6 až maximálně 2 gramy na 1 kilogram tělesné váhy denně. U žen by to mělo být 1,5 až 1,8 gramů na kilogram tělesné váhy.
Mezi nejlepší zdroje bílkovin patří libové maso (kuřecí a krůtí prsa, králičí hřbet, libové hovězí maso, vepřová panenka, krůtí nebo kuřecí šunka nad 90 procent masa, losos, tuňák, treska, halibut, vejce, mléko, olomoucké syrečky, nízkotučný tvaroh, bílý nebo řecký jogurt, cottage sýr, sojové maso, luštěniny, tofu apod).

Tuky byste měli omezit a zcela zapomenout na potraviny s přidanými cukry. Na slazené nápoje, ochucené jogurty, čokoládové tyčinky, sušenky, dorty a podobně. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment