Kojenci se rodí stále obéznější, mnohým to zůstane

20.10.2015 | 9115x Shlédnutí | Děti

Dlouho se věřilo, že kojenec má být spíše oplácaný, že faldy jsou znakem zdraví a toho, že dítě prospívá. Později se tento názor začal měnit, ale jen v tom smyslu, že oplácanost nevadí, protože z toho dítě dříve či později vyroste. Dneska už víme, že je to jinak. A že obezita v nejranějším věku může znamenat náběh na potíže v dalším životě.

NUTRIADAPT Kojenci se rodí stále obéznější, mnohým to zůstane OBÉZNÍ BATOLEKdyž odborníci pátrali po tom, proč jsou dnešní děti stále obéznější – v patnácti jich kila navíc má celá čtvrtina –, našli souvislost s kojeneckými faldíky, které ještě stále kdekdo obdivuje.

Zámořský časopis Pediatrics nedávno publikoval zjištění, podle něhož mohou být už malí kojenci či mladší batolata obézní, protože toho zkrátka snědí více než potřebují. A že tento přístup k jídlu si odnášejí do dalšího života, což může spolu s vysedáváním u počítačů a nezdravými potravinami jejich sklon k obezitě dále zvyšovat. S tím stoupají rizika s kily navíc spojená, například zvýšená hladina cholesterolu, která se stále častěji objevuje už v dětství a předznamenává pozdější potíže se srdcem a cévami či zvýšené riziko rozvoje cukrovky.

Pozor na cukr ve výrobcích pro děti

Nevadí, když se dítě narodí velké a váží třeba o kilo či ještě více než jiné děti. Problémy předznamenává spíše to, když nějaké dítě přibírá na váze v prvním období života příliš rychle. Vědci z Harvardu, kteří byli hlavními autory studie, míní, že rodiče by měli už u kojenců dbát na to, aby nebyli obézní. Dá se to ovlivnit například tím, jaké umělé mléko, kaši, sušenky či dětské přesnídávky dostávají, protože v nich bývá přidaný cukr. Samozřejmě, neznamená to, že každý oplácaný kojenec bude později v dětství nebo v dospělosti obézní, ale existuje tu vědecky doložené zvýšené riziko, že k tomu bude mít sklony.

Vadí nadbytek vitamínů i bílkovin

Stejně se na problém dětské obezity a její vztah k tomu, kolik dítě váží v prvních měsících života, dívají i čeští odborníci. Ze sta tisíc novorozenců jich podle statistik má v době porodu nadváhu sedm tisíc, tedy sedm procent. Skoro polovině z nich, podle lékařů, nadváha zůstane i do dalšího života. Doporučení? Dítě by se do průměru, tedy do pásma normální váhy, mělo dostat do jednoho roku. Později už je čím dál tím pravděpodobnější, že obézní zůstane.

Jednu z příčin tohoto vývoje lékaři vidí ve zvyšujícím se průměrném věku matek, protože váha dítěte často odráží váhu matky. Ženy s nadváhou často mívají větší děti a rodiny se často stravují tak, že dětem více hrozí kila navíc. A ve třiceti nebo čtyřiceti trpí nadváhou více žen než ve dvaceti. Vliv mají také různé vitamínové preparáty, které ženy užívají během těhotenství ve snaze podpořit zdraví dítěte. Vhodnější je vyrovnaná strava. Vadí také vysoký příjem bílkovin během těhotenství.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment