POTVRZENO CELOSVĚTOVĚ: Sacharidy vám škodí více, než si myslíte

15.09.2017 | 12232x Shlédnutí | Andrea Vašáková | Zdraví, Strava, Nemoci

Nedávno jsme vás v souvislosti s poznatky brněnských vědců informovali o riziku kardiovaskulárních onemocnění (KVO) způsobeném nadměrnou konzumací sacharidů. Nejnovější výzkumy ale potvrdily, že sacharidy jsou ještě zákeřnější.

NUTRIADAPT POTVRZENO CELOSVĚTOVĚ: Sacharidy vám škodí více, než si myslíte

Další odborný výzkum zaměřený na riziko konzumace sacharidů a tuků se konal v osmnácti zemích pěti kontinentů. Této studie se účastnilo přes 135 tisíc lidí ve věku 35-70 let. Příjem stravy byl u těchto osob sledován po dobu 7,4 let a nejčastěji konzumované potraviny byly kontrolovány pomocí ověřených dotazníků.

Nejde už jenom o zdraví

Výsledky byly šokující! U sledovaných osob totiž nejčastěji docházelo k celkové úmrtnosti a závažným kardiovaskulárním příhodám (fatální KVO, infarkt myokardu, mrtvice a srdeční selhání). A vyšší riziko úmrtnosti se vyskytovalo u osob, v jejichž stravě převládaly právě sacharidy. Vysokosacharidová strava už tedy neohrožuje lidstvo pouze na zdraví, ale bohužel také na životě!

Stejně jako v případě zkoumání vědců z brněnské Masarykovy univerzity vyšly tuky z odborné analýzy získaných dat opět o poznání lépe. Z výčtu negativních dopadů jim, zejména těm nasyceným, byla nejvíce přičítána spojitost s mrtvicí. Všeobecně ale vyšlo najevo, že strava bohatá na tuky s relativně nižším obsahem sacharidů vede ke statisticky významně delšímu životu.

Přesto, že sacharidy patří mezi základní živiny, bez kterých se neobejdeme, je potřeba i s ohledem na tato nová zjištění jejich konzumaci přehodnotit. Doporučení Moniky Bartolomějové, naší odbornice na výživu, jsme vám přinesli už v minulém článku.

Nebezpečí nehrozí pouze v Evropě

Důležité je ale také uvědomit si, že statistiky vyplývající z tohoto výzkumu mají na rozdíl od poznatků odborníků z Brna celosvětový dosah. Jedná se tedy o globální problém, který poukazuje na to, že skutečně není jedno, co jíme a dosavadní zásady stravování by tedy měly být znovu přezkoumány.

Název studie: Associations of fats and carbohydrate intake with cardiovascular disease and mortality in 18 countries from five continents (PURE): a prospective cohort study. Více informací můžete najít na stránkách odborného časopisu The Lancet.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment