Salátem ke zdraví

30.05.2017 | 9942x Shlédnutí | Zdraví, Strava

Léto je obdobím, kdy upouštíme od sytých jídel a volíme naopak pokrmy odlehčené, které nám dodají nejen potřebné živiny, ale také nás osvěží. Saláty jsou v tomto případě ideální volbou.

NUTRIADAPT Salátem ke zdraví ZELENINA

Kolik zeleniny máme sníst za den?

Podle rad odborníků je ideální denní přísun zeleniny v rozmezí 400–600 g. Nejedná se ovšem pouze o zeleninu v syrovém stavu. Počítají se sem také přílohy k hlavním jídlům nebo jejich tepelně upravené součásti. Tímto množstvím do těla dodáme potřebné množství vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Je zabezpečený také optimální příjem vlákniny, kterou potřebují střeva pro správnou funkci. Otázkou zůstává, jak do sebe toto velké množství dostat, abychom se cítili zasyceni, a jak zeleninu připravit a nakombinovat, abychom si na ní zároveň pochutnali.

Salát nejen jako hlavní jídlo

NUTRIADAPT Salátem ke zdraví ZELENINA ŽENAIdeální možností je dát si velký zeleninový salát k obědu nebo k večeři. Kdo není stavěný na tento typ hlavních jídel, je možné vyřešit to kompromisem a dát si menší množství zeleniny ke každému jídlu. V tomto případě je důležité si hlídat poměry živin, aby bylo jídlo nutričně vyvážené.

Jak by měl takový kaloricky a nutričně vyvážený oběd, jehož základ tvoří zelenina, vypadat? Základ salátu tvoří listová zelenina, dále přidáváme zeleninu jako např. rajčata, okurku nebo papriku. V ideálním případě by měly být zmíněné suroviny v bio kvalitě. Pokud nemáme vlastní zahrádku nebo známého zahrádkáře, můžeme navštívit v dnešní době velmi oblíbené farmářské trhy, kde je nabídka čerstvé zeleniny široká.

Důležité jsou i sacharidy a bílkoviny

Do vyváženého jídelníčku patří bílkoviny, které nejlépe přidáme ve formě vajíčka natvrdo, kuřecích kousků nebo krůtího masa. Dále jsou vhodné kousky ryb a polotučné sýry. Není potřeba obávat se ani sacharidů. V tomto případě je nejlepší volit ty komplexní, které zasytí na delší dobu, např. celozrnná rýže, celozrnný kuskus, na bílkovinu bohatá quinoa nebo celozrnný chléb.

Jestliže máme salát k obědu, dopřejme si více příloh, jestliže jej jíme k večeři, je možné zcela přílohy vynechat nebo si jich dát menší množství. Dále nesmíme zapomenout na zdravé tuky, do kterých patří semínka, oříšky, olivy a výborné, nutričně bohaté avokádo. Skvělým doplňkem je také olej, který je potřebný pro vstřebávání vitaminů rozpustných v tucích. Můžeme použít za studena lisovaný olivový olej nebo méně známý lněný či sezamový olej. Zkušenější kulináři si mohou salát vylepšit domácím pestem, např. z bazalky nebo avokáda. Výsledný zdravý talíř si můžeme kromě semínek posypat i mořskou řasou nori nebo čerstvými bylinkami.

Salát v létě i v zimě

Při konzumaci salátu zohledňujeme i roční období. Zatímco na jaře a v létě upřednostňujeme na talíři syrovou zeleninu, na podzim a v zimě potřebuje tělo naopak spíše zahřát. Pro chladnější roční období tedy volíme salát jako kombinaci tepelně upravené zeleniny a dalších vařených surovin, kterými může být cizrna, fazole nebo pohanka. Vhodnými způsoby úpravy zeleniny, při kterých nedochází k velkému úbytku vitaminů, patří dušení, vaření na páře nebo lehké restování se zahřívacím kořením. Tím může být zázvor, chilli nebo kurkuma.

NUTRIADAPT Salátem ke zdraví Belly care

Jestliže za celý den nestíháme sníst předepsané množství zeleniny, doporučenou dávku vitaminů, minerálních látek a stopových prvků můžeme našemu tělu dodat také prostřednictvím doplňku stravy BELLY CARE. Tento komplexní produkt obsahující byliny, zelené složky a vysoký podíl vlákniny také spolehlivě zasytí a zažene chuť na sladké či jiné nevhodné potraviny.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment