Antioxidační koláč

25. 7. 2016 | 41384 Shlédnutí
6
porcí
40
minut
obtížnost
1390 kJ / porce

Dejte si koláč s jedním z našich nejlepších antioxidantů – s obyčejnými českými borůvkami. Svojí nutriční hodnotou se vyrovnají drahým super potravinám, jako je třeba acai. Tak hurá do lesa na borůvky.

Postup

Oddělíme žloutky od bíků a se špetkou soli vyšleháme z bílků hustý sníh. Žloutky vyšleháme do husté pěny společně s cukrem. V závěru lehce zašleháme máslo. Opatrně promícháme s bílky a moukou. Těsto nalijeme do předem vymazané a moukou vysypané (kulaté) formy na koláč. Pečeme v troubě předehřáté na 180 – 200 °C asi 25 – 30 minut. V misce si smícháme tvaroh s javorovým sirupem a citronovou kůrou. Třetinou směsi namažeme koláč, posypeme hustou vrstvou borůvek a pokapeme je javorovým sirupem nebo medem. Navrch opatrně namažeme zbylé dvě třetiny tvarohu. Nakonec koláč ještě dozdobíme borůvkami.   

 

TIP: Tento koláč můžete udělat například s rybízem, meruňkami, třešněmi apod. Pokud použijete suroviny ve vysoké kvalitě, bude sice zdravější než například drobenkový koláč, ale stále se jedná o významný zdroj energie pocházející především ze sacharidů. Proto se budete muset spokojit s jedním kouskem. Pokud koláč doplníte kopečkem kvalitního bílého jogurtu , snížíte tak glykemický index dezertu.  

 

Borůvky:

Obsahují velké množství vitamínu C. Chrání sliznice a pomáhají zmírňovat záněty. Zároveň jsou výbornou prevencí proti rakovině a také antioxidantem – zpomalují stárnutí. Ženy jistě potěší to, že tlumí menstruační bolesti a mají velmi nízkou kalorickou hodnotu, jsou tedy vhodné do redukčního jídelníčku.

Suroviny

5 vajec
10 lžic třtinového (kokosového) cukru
10 lžic špaldové mouky
5 lžic másla
1,5 odtučněného tvarohu
500 g borůvek – nejlépe lesní
kůra z 1/2 chemicky neošetřeného citronu
javorový sirup nebo med
špetka soli

6 porcí | doba přípravy 40 minut | 1390 kJ / 332 kcal

Další zajímavé recepty

1
porce
50
minut
obtížnost
1869 kJ / porce
4
porce
50
minut
obtížnost
1388 kJ / porce
10
porcí
60
minut
obtížnost
875 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment