Jsme plně otevřeni a dodržujeme přísná bezpečnostní opatření
Upozornění na stažení výrobku BELLY CARE z prodeje

Antioxidační koláč

25. 7. 2016 | 34882 Shlédnutí
6
porcí
40
minut
obtížnost
1390 kJ / porce

Dejte si koláč s jedním z našich nejlepších antioxidantů – s obyčejnými českými borůvkami. Svojí nutriční hodnotou se vyrovnají drahým super potravinám, jako je třeba acai. Tak hurá do lesa na borůvky.

Postup

Oddělíme žloutky od bíků a se špetkou soli vyšleháme z bílků hustý sníh. Žloutky vyšleháme do husté pěny společně s cukrem. V závěru lehce zašleháme máslo. Opatrně promícháme s bílky a moukou. Těsto nalijeme do předem vymazané a moukou vysypané (kulaté) formy na koláč. Pečeme v troubě předehřáté na 180 – 200 °C asi 25 – 30 minut. V misce si smícháme tvaroh s javorovým sirupem a citronovou kůrou. Třetinou směsi namažeme koláč, posypeme hustou vrstvou borůvek a pokapeme je javorovým sirupem nebo medem. Navrch opatrně namažeme zbylé dvě třetiny tvarohu. Nakonec koláč ještě dozdobíme borůvkami.   

 

TIP: Tento koláč můžete udělat například s rybízem, meruňkami, třešněmi apod. Pokud použijete suroviny ve vysoké kvalitě, bude sice zdravější než například drobenkový koláč, ale stále se jedná o významný zdroj energie pocházející především ze sacharidů. Proto se budete muset spokojit s jedním kouskem. Pokud koláč doplníte kopečkem kvalitního bílého jogurtu , snížíte tak glykemický index dezertu.  

 

Borůvky:

Obsahují velké množství vitamínu C. Chrání sliznice a pomáhají zmírňovat záněty. Zároveň jsou výbornou prevencí proti rakovině a také antioxidantem – zpomalují stárnutí. Ženy jistě potěší to, že tlumí menstruační bolesti a mají velmi nízkou kalorickou hodnotu, jsou tedy vhodné do redukčního jídelníčku.

Suroviny

5 vajec
10 lžic třtinového (kokosového) cukru
10 lžic špaldové mouky
5 lžic másla
1,5 odtučněného tvarohu
500 g borůvek – nejlépe lesní
kůra z 1/2 chemicky neošetřeného citronu
javorový sirup nebo med
špetka soli

6 porcí | doba přípravy 40 minut | 1390 kJ / 332 kcal

Další zajímavé recepty

6
porcí
20
minut
obtížnost
497 kJ / porce
1
porce
10
minut
obtížnost
630 kJ / porce
4
porce
50
minut
obtížnost
2179 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment