Pečený losos se zelenými fazolkami a koprovým přelivem

12. 8. 2019 | 7766 Shlédnutí
1
porce
30
minut
obtížnost
2099 kJ / porce

Steak z lososa se zelenými fazolkami a výborným koprovým přelivem je ideální variantou lehkého a přitom vyváženého oběda nebo večeře. Losos je zdrojem omega 3 nenasycených mastných kyselin, ty jsou známé mimo jiné i tím, že pomáhají snižovat cholesterol. Stejně jako ostatní ryby obsahuje i losos vitamin D, který je velmi prospěšný pro lidský organismus a bohužel většina naší populace trpí jeho nedostatkem.

Postup

Lososa osolíme, opepříme a pokapeme 1 ČL citrónové šťávy. Pečeme na pečicím papíře v troubě předehřáté na 200 °C asi 15–20 minut. 

Quinou uvaříme podle návodu na obalu. 

Fazolky uvaříme ve vroucí osolené vodě alespoň 3 minuty a poté ihned propláchneme studenou vodou, aby si zachovaly zelenou barvu. Vrátíme je do hrnce a zamícháme do nich ghí.

Smícháme jogurt, hořčici, med, najemno nasekaný kopr, sůl a pepř spolu se zbylou citrónovou šťávou a prošleháme lehce vidličkou. 

Přeliv nalijeme na steak z lososa a podáváme s quinoou a fazolkami.

Suroviny

80 g lososa bez kůže
2 ČL šťávy z citrónu
150 g zelených fazolek
10 g přepuštěného másla (ghí)
50 g bílého smetanového jogurtu (min. 10 % tuku)
2 g plnotučné hořčice
2 g medu
1 PL kopru
špetka soli
špetka pepře
35 g quinoy

1 porce | doba přípravy 30 minut | 2099 kJ / 485 kcal
Tuky
28 g
Sacharidy
35 g
Bílkoviny
26 g
Vláknina
7 g

Vhodné pro sportovce, zdroj bílkovin a vlákniny, nízký glykemický index

Další zajímavé recepty

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment