Plněná panenka s rozmarýnovými brambůrky

26. 9. 2016 | 23229 Shlédnutí
4
porce
50
minut
obtížnost
2313 kJ / porce

Upečte si vepřovou panenku plněnou švestkami a mandlemi. K tomu rozmarýnové brambory a máte nedělní oběd, který jistě skvěle nahradí klasické knedlo zelo vepřo.

Postup

Panenku omyjeme a osušíme. Do každé sušené švestky vložíme mandli. Uprostřed panenky vytvoříme ostrým nožem úzký otvor a vložíme do něj naplněné švestky.  Švestka se musí v mase celá schovat. Mezitím si dáme do vroucí osolené vody vařit na malé kostičky pokrájené brambory.  Předehřejeme troubu na 200 °C. Na rozpálenou pánev vlijeme olej a opékáme na něm panenku – z každé strany asi 2 minuty tak, aby se vytvořila kůrčička. Panenku lehce podlijeme vínem. Necháme vypařit alkohol, poté panenku vyjmeme a zabalíme do alobalu. Maso v alobalu vložíme na pekáček do trouby a necháme v troubě „dojít“ asi tak 8 minut, aby maso bylo uprostřed růžové.

Než se dopeče panenka, připravíme si přílohu. Uvařené a scezené brambory dáme do velké mísy. Přidáme nasekaný rozmarýn, lžíci másla a vše dobře promícháme. Panenku vyndáme z trouby, vybalíme z alobalu a necháme na prkénku ještě asi 5 minut odpočívat. Mezitím si na pánvi ohřejeme šťávu z masa, osolíme, dochutíme kapkou balsamicového octa a necháme přejít varem. Brambory naservírujeme na talíř, přidáme několik nakrájených kusů panenky a přelijeme vinnou redukcí.

Suroviny

1 větší vepřová panenka
1 lžíce olivového oleje
5 ks mandlí
5 ks sušených švestek
sůl
pepř
červené víno
800 g brambor
2 snítky rozmarýnu
1 lžíce másla
balsamico

4 porce | doba přípravy 50 minut | 2313 kJ / 553 kcal

Další zajímavé recepty

4
porce
45
minut
obtížnost
1534 kJ / porce
4
porce
60
minut
obtížnost
1360 kJ / porce
4
porce
110
minut
obtížnost
1620 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment