Portobello žampiony se špenátem a vločkovou omeletou

12. 4. 2017 | 21227 Shlédnutí
4
porce
45
minut
obtížnost
1361 kJ / porce

Udělejte si místo masa portobello žampiony. Jsou téměř bez kalorií, takže si je můžete dát v klidu i k večeři.

Postup

Ze všeho nejdříve si připravíme špenát. Na troše olivového oleje zpěníme nadrobno nakrájenou cibuli a česnek, přidáme špenát a dusíme doměkka. Nakonec přimícháme 2 vejce, osolíme, opepříme a stáhneme z plotny. Omyté žampiony zbavíme nožiček a lehce vydlabeme, potřeme celé kloboučky olivovým olejem a položíme na plech vyložený pečicím papírem. Žampiony osolíme, opepříme a naplníme každý klobouček asi 2 lžícemi připraveného špenátu a dáme na 10 minut do trouby předehřáté na 180 stupňů. Po 10 minutách ještě na každý žampion přidáme trochu sýra cottage a dáme opět na 10–15 minut do trouby.

Zatímco se žampiony pečou, připravíme si přílohu. Rozmixujeme vločky, přidáme 4 vejce, mléko, trochu soli a pepře. Směs vylijeme na olejem potřenou pánev. Omelety opékáme z obou stran na mírném plameni asi tak 4 minuty. Kousky omelety přidáme k žampionům a podáváme.

Žampiony portobello: Tato potravina se u nás nepoužívá příliš dlouho, ale pro své skvělé vlastnosti už si stačila získat mnoho příznivců. Tento druh žampionu je doslova nabitý vitaminy, především B6 a minerály (hlavně draslíkem). Kombinace obsažených minerálů spolu se selenem pomáhá udržovat normální srdeční rytmus a stabilní krevní tlak. Pánové ocení příznivý vliv na prostatu, dámy na štítnou žlázu. Výhodou je, že žampiony neobsahují cholesterol a tuky. minimum sacharidů – tudíž velice vhodný v redukci.

Suroviny

8 menších hlaviček portobello žampionů
500 g listového špenátu
100 g sýru cottage
6 vajec
100 g vloček
2 dcl mléka
2 stroužky česneku
menší cibule
3 lžíce olivového oleje
sůl, pepř

4 porce | doba přípravy 45 minut | 1361 kJ / 325 kcal

Další zajímavé recepty

4
porce
35
minut
obtížnost
618 kJ / porce
4
porce
15
minut
obtížnost
1045 kJ / porce
8
porcí
60
minut
obtížnost
1054 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment