Znovu otevíráme 27. 04. 2020. Podívejte se na opatření, která jsme zavedli.

Rýže natural zapečená s máslovou dýní

17. 1. 2018 | 12869 Shlédnutí
4
porce
90
minut
obtížnost
3724 kJ / porce

Rýže parboiled je oblíbený druh rýže, která se díky speciální úpravě po uvaření nelepí. V kombinaci s mírně nasládlou jemnou máslovou dýní vykouzlíme na talíři lahodnou večeři nebo můžeme pokrm konzumovat i jako lehký oběd.

Postup

Propláchneme rýži a vložíme ji do hrnce s vodou. Osolíme, přidáme kapku oleje a vaříme na mírném ohni asi 45 minut. Mezitím předehřejeme troubu na 180°C. V pánvi na oleji zpěníme cibulku. Přidáme česnek, na kostičky nakrájenou máslovou dýni a hrášek. Společně podusíme asi 15 minut, dokud dýně nezměkne. V misce smícháme jogurt a ricottu a ochutíme solí a pepřem. Smícháme dýňovou směs s uvařenou rýží a sýr s jogurtem. Směs vložíme do vymazaného pekáčku a pečeme v troubě asi 10 minut dozlatova. Podáváme teplé.

Suroviny

1/2 máslové dýně
1/4 hrnku rýže parboiled
1 malá cibule
2 stroužky česneku
4 polévkové lžíce hrášku
½ kelímku ricotty
4 čajové lžičky řepkového oleje
½ kelímku bílého jogurtu (max. 3,5 % tuku)
špetka soli

4 porce | doba přípravy 90 minut | 3724 kJ / 890 kcal
Tuky
14,0 g
Sacharidy
19,0 g
Bílkoviny
6,0 g
Vláknina
2,0 g

Vhodné pro sportovce, vhodné pro děti, zdroj vlákniny

Další zajímavé recepty

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment