Žitný chléb s avokádovou pomazánkou a klíčky

19. 11. 2012 | 10542 Shlédnutí
6
porcí
10
minut
obtížnost
369 kJ / porce

Postup

Avokádo rozřízněte podélně a rozloupněte. Pecku snadno vyndáte tak, že do ní zaseknete nůž a zatáhnete. Půlky avokáda pak vydlabejte do misky a rozmačkejte s ostatními přísadami.

(Pokud by pro Vás pomazánka nebyla dostatečně sytivá, můžete přidat ještě jedno vejce uvařené natvrdo, nasekané na drobno).

Pomazánku namažte na chleba a bohatě posypte naklíčenými fazolkami mungo.

Po takovéto svačince se budete cítit plní energie, přestože to není kalorická bomba. Navíc si dopřejete velkou dávku živin obsažených v klíčcích mungo.

Pokud někomu nevyhovuje mungo, může zkusit naklíčit obyčejnou čočku nebo třeba řeřichu. Obojí je velmi snadné a hlavně v zimě jsou tyto živé klíčky bohatým zdrojem minerálních látek a vitamínů!

Suroviny

avokádo (1 střední kus asi 200g)
Lučina Linie 100g (1 balíček)
žitný chléb (nejlépe celozrnný kváskový) 1 plátek (asi 40g)
naklíčené mungo,1 lžíce
lžička citrónové šťávy, 1/2 stroužku česneku, chilli, pepř, sůl

6 porcí | doba přípravy 10 minut | 369 kJ / 88 kcal

Další zajímavé recepty

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment