Co si vzít s sebou na dovolenou

18.06.2021 | 7078x Shlédnutí | Klára Řehořková | Čtení na víkend

Blížící se dovolená obvykle vyvolává pocity nadšení, ale pro někoho to může znamenat i stres s tím, co si na dovolenou zabalit. Pokud taky šílíte z toho, abyste něco nezapomněli a byli připraveni na každou situaci, tak pokračujte ve čtení. Dobrým začátkem je řídit se předem napsaným seznamem. Ideální je mít jeden univerzální, co si s sebou berete vždy, a poté jen přibalit zbytek podle charakteru dovolené.

Základní věci

Jako první jsou na seznamu věci, které s sebou potřebujete kamkoliv. Raději si u nich udělejte vykřičník a odškrtněte je, až je budete mít opravdu připravené v zavazadle. Jde o doklady, potvrzení o ubytování, letenky nebo jiné přepravní doklady, peníze, pojištění, klíče od domova a v případě potřeby brýle nebo kontaktní čočky.

Oblečení

Tady bude seznam pro každého individuální, ale zkuste si představit všechny možné situace, které vás čekají. Půjdete na pěknou večeři? Vemte si něco elegantního. Půjdete na výšlap? Vemte si pohodlnou obuv. Budete chodit celý den po městě? Vemte si více oblečení, které se dá vrstvit, a něco nepromokavého. Nikdy nezapomeňte na dostatek spodního prádla a na pyžamo.

Elektronika

Pokud se nechystáte vyloženě za digitálním detoxem, nezapomeňte si přibalit i elektroniku. Základem je telefon včetně nabíječky. V některých zemích jsou ale jiné zásuvky, tak se může hodit i adaptér. Pokud rádi fotíte a nestačí vám telefon, vezměte si i fotoaparát včetně náhradní baterky a nabíječky. V případě, že se chystáte pracovat nebo si například pouštět večer seriály, vezměte si i notebook s nabíječkou.

Hygienické potřeby

Počet položek na tomto seznamu bude pravděpodobně velmi variabilní. Jak vzít vše důležité? Zavřete oči a v klidu si krok po kroku projděte svoji ranní a večerní rutinu. Co všechno a v jakém pořadí používáte? Všechno si vyndejte a pak už jen věci projděte a vyřaďte, bez čeho se po dobu dovolené obejdete. Zbytek můžete přendat například do průhledných lahviček na miniatury a ušetřit tak místo i hmotnost.

Lékárnička

Bohužel ani na dovolené se nám nevyhýbají komplikace a je lepší se na ně připravit. Pro případ si zabalte alespoň pár základních pomůcek, léků a doplňků stravy. Nejdůležitější jsou léky, které běžně užíváte. Už s předstihem se ujistěte, že jich máte dostatek a případně se domluvte s lékařem na jejich předzásobení. Místo na pár náplastí se najde vždycky. Raději se vybavte i dezinfekcí a obinadlem s vatovými tampóny. Mezi léky, které se mohou vždy hodit, patří léky na snížení teploty a bolest, antibiotika, léky na alergii, léky na průjem, pastilky na bolest v krku a mastička na štípance.

Pozor na cizí kuchyně

Cizokrajné kuchyně mohou občas potrápit naše trávení a na to je dobré se připravit. Již týden před dovolenou zkuste zařadit probiotika a užívat je po celou dobu dovolené. Pokud vám nebude dobře po nějakém jídle, podpořte trávení pomocí enzymů.

Ostatní věci

Zbytek balení přizpůsobte povaze vaší dovolené. Pokud jedete poznávat nová místa, stáhněte si dopředu offline mapy. Na hory si přibalte termoprádlo a na dovolenou k moři určitě nezapomeňte plavky a opalovací krém.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment