FOOD NEWS 2018: Vraťte se do kuchyně a vařte z opravdových surovin

24.05.2018 | 9828x Shlédnutí | Andrea Vašáková | Zdraví, Hubnutí, Strava, Nemoci, Čtení na víkend

V sobotu 19. května 2018 proběhla v Kongresovém centru Praha konference FOOD NEWS 2018. Na této akci, která měl za cíl ukázat, jaký vliv má to, co jíme, na naše zdraví, vystoupili experti z České republiky i ze zahraničí. Přestože se jejich názory mnohdy lišily, na jednom se shodli všichni: lidé by se měli vrátit k přípravě jídla doma a vařit z kvalitních a původních surovin.

 

Program konference, jejíž podtitul zní “O výživě seriózně”, byl systematicky rozdělen do 3 tematických bloků: LIDSKÝ METABOLISMUS, NEMOCI Z OBEZITY a VLIVY OKOLNÍHO PROSTŘEDÍ. Každý z bloků byl pak uzavřen odbornou diskuzí, která dané téma rozvinula.

Úspěch sklidili jak mediálně známé osobnosti, tak i další experti
 

Největší vlnu zájmu vzbudili, jak organizátoři předpokládali, specialistka na zdravotní prevenci a výživu PharmDr. Margit Slimáková a expert na komplexní přípravu vrcholových sportovců Mgr. Vít Schlesinger (na titulní fotografii). Oba speakeři publiku nabídli velmi zajímavá témata – kalorická a hormonální příčina obezity a jiný pohled na fungování metabolismu praktikováním tzv. sporthackingu. Účastníci konference ocenili také redaktorku České televize Danielu Písařovicovou, která celou konferenci moderovala.

VŠECHNY FOTKY SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE.

 

Velký zájem publika sklidil také vysokoškolský pedagog, biochemik a potravinářský technolog MUDr. Matej Kohutiar (Slovensko). Ten ve své přednášce zajímavě pohovořil na téma metabolismu makroživin a jejich vzájemných meziorgánových vztahů. S nadšením byla účastníky konference přijata také prezentace prof. MUDr. Libora Vítka, Ph.D., MBA. Ten se ve své přednášce zaměřil na problematiku lidského mikrobiomu, který je v dnešní době ovlivňován celou řadou civilizačních faktorů. To vede ke stále se zvyšujícímu výskytu zákeřných nemocí jako je nadváha, obezita a následně i kardiovaskulární a nádorová onemocnění. Na důležitost čtení potravinových etiket upozornila odborná garantka spolku FÉR potravina Ing. Hana Střítecká, Ph.D. V rámci svého vystoupení otevřela také problematiku škodlivých “Éček” v potravinách a dalších nebezpečných aditiv.


Zajímavý pohled na obor výživy nabídli také experti ze zahraničí
 

Benefitem, který pozvedl konferenci FOOD NEWS 2018 na událost evropského formátu, byla mimo jiné také účast zahraničních odborníků. Těmi byli expert v oblasti průmyslového zpracování škrobu Gábor Erdösi, MSc, MBA (Maďarsko) a chemický inženýr Ivor Cummins BE (Chem) CEng MIEI PMP (Irsko). Prostřednictvím svých přednášek poskytli účastníkům nejen další zajímavý pohled na obor výživy, ale také fakta podložená vlastními výzkumy. Ty se týkaly jednak souvislosti průmyslového zpracování potravin a metabolických poruch a pak také kořenových příčin a řešení kardiovaskulárních a dalších závažných onemocnění.


Vraťte se do kuchyně a vařte z opravdových potravin
 

Podtitulu “O výživě seriózně” konference FOOD NEWS 2018 dostála. Přednášelo se a diskutovalo o nejen odborných lékařských tématech, nejnovějších výživových směrech jako je např. nízkosacharidová nebo paleo strava, ale i o extrémech jako je hladovění.

I přesto, že se speakeři z řad výživářů, lékařů, inženýrů a odborných pracovníků v názorech na různá témata rozcházeli, na jednom se shodli všichni - lidské zdraví je ohrožováno zejména ultra-zpracovanými potravinářskými produkty (UZPP), s vysokým obsahem rafinovaných sacharidů a olejů. Z hlediska eliminace závažných zdravotních rizik by se lidé také měli vrátit do kuchyně a znovu si začít vařit doma z kvalitních původních surovin.


FOOD NEWS 2018 v číslech:
 

  • 280 zájemců o zdraví a výživu na jednom místě

  • 6 hodin nabitého programu o budoucnosti výživy

  • 9 uznávaných expertů na výživu a související obory ze 4 států Evropské unie

  • 270 minut přednášení na odborná témata týkající se zdraví a výživy

  • 90 minut debatování se speakery v rámci otevřených diskuzí


Uspořádat konferenci mělo smysl. Chceme šířit seriózní informace o výživě
 

V pořádání odborné konference zaměřené na zdraví a výživu vidí velký potenciál i Josef Hůla: “Hlavní důvod, proč jsme se pro FOOD NEWS rozhodli, byl jasný. Jak mezi veřejností, tak bohužel i mezi odborníky na výživu, koluje mnoho mýtů, domněnek a dokonce i fatálních nepravd. A na základě toho jsme se nejen my, ale i naši výživoví poradci na poradnách po celé ČR, často dostávali do nepříjemných konfrontací názorů, které neměly oporu ve výzkumu a ve faktických datech," uvádí.

"Cílem této konference proto bylo poskytnout informace, o které se budou moci ve své každodenní praxi opřít nejen výživoví poradci, ale také kdokoli, kdo se o výživu nějakým způsobem zajímá. Teď po skončení konference mohu jednoznačně říci, že jsem rád, že jsme se do toho pustili a že se náš předpoklad naplnil na 100 procent,” dodává.


Informace k obsahu jednotlivých přednášek a profily přednášejících jsou ke stažení ZDE.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment