Lidí s cukrovkou jsou miliony

14.11.2015 | 7190x Shlédnutí | Zdraví

Představte si středně velké město s dvacet tisíci obyvateli. Zhruba tolik lidí za jediný rok zemře v Česku na cukrovku. Počet nemocných se podobně jako v jiných vyspělých zemích neustále zvyšuje a tento trend se zatím nedaří zastavit. Naše země je na tom v rámci Evropy průměrně.

NUTRIADAPT Lidí s cukrovkou jsou miliony INZULINOVÉ PEROZatímco nových případů lidí s diabetem I. typu je každý rok zhruba stejně, počet nové diagnostikovaných pacientů s diabetem II. typu se rok od roku zvyšuje. Právě druhý typ nemoci přímo souvisí s nezdravým životním stylem. Lékaři ročně tuto diagnózu sdělí více než 55 tisícům lidí, přičemž zvyšující se počet nemocných lze jen částečně vysvětlit zlepšující se diagnostikou a tím, že lidé žijí stále déle a tak má nemoc větší šanci se projevit.

Diabetes má skoro každý desátý

Celkově se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky s cukrovkou v zemi léčí více než 800 tisíc lidí, nemoc tedy má skoro každý desátý. Celkově je nemocných více žen než mužů, ale tady je vysvětlení jednoduché – ženy se dožívají vyššího věku, což platí i o ženách s cukrovkou.

Pesimistické odhady ukazují, že za několik desetiletí může diabetes mít každý pátý člověk, pokud se nezlepší prevence nemoci. Ta spočívá téměř výhradně ve zdravém životním stylu, případně ve včasném odhalení prediabetické fáze onemocnění a odpovídající dietě. Jakmile se nemoc rozvine naplno, nelze ji většinou kompenzovat pouze dietou, ale jsou potřeba i léky, případně inzulín. Pouze dietou se léčí jen asi 130 tisíc diabetiků.

Nemoc zasahuje nové kontinenty

Od roku 1980 stoupl počet nemocných v Česku více než dvaapůlkrát. V naprosto většině případů jde o cukrovku II. typu, cukrovkou prvního typu trpí celkově jen něco před padesát tisíc lidí, zatímco nemocných s diabetem II. typu je takřka osm set tisíc. A to patří Česko spolu s většinou ostatních evropských zemí k těm, kde se výskyt nemoci nezvyšuje zase tolik.

V Evropě žije celkem necelých 60 milionů cukrovkářů, nejvíce v evropské části Turecka, kde nemocí trpí téměř patnáct procent obyvatel. Pro srovnání, v Británii to není ani pět procent obyvatel, v Německu asi deset procent, v Česku zhruba sedm procent.

Zatímco ještě v polovině minulého století šlo o nemoc spíše vzácnou, dnes lékaři hovoří o epidemii diabetu. Nemoc se se zvyšující se životní úrovní čím dál častěji vyskytuje i v zemích, kde byla ještě nedávno velmi neobvyklá. Podle údajů z roku 2013 je na světě více než 380 milionů diabetiků. Jde zhruba o deset procent veškeré populace mezi dvaceti a osmdesáti lety věku. Odborníci odhadují, že v roce 2035 bude na Zemi téměř šest set milionů nemocných, kterých bude nejvíce přibývat tam, kde se mění způsob života. Týká se to především Indie, Číny, Pákistánu, Mexika a Egypta. 

Pokud si chcete nechat poradit přímo od odborníka, objednejte se na konzultaci zde.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment