Vánoce, Vánoce přicházejí – zbystřete přátelé

26.11.2014 | 11862x Shlédnutí | Ondřej Nývlt | Strava

Máme tu Advent, blíží se krásné období Vánoc a s ním i přemíra jídla a sladkého.

NUTRIADAPT Vánoce, Vánoce přicházejí – zbystřete přátelé VODA S CITRÓNEM

Jaká jsou v tento čas možná rizika plynoucí z našich talířů plných dobrot a pasivního odpočinku u televize? Kromě ukládání tuku je dalším problémem překyselení.

Člověk trpící překyselením vnitřního prostředí organismu je náchylný k alergiím, častým zánětům, vysokému krevnímu tlaku, mívá problémy s lymfatickým systémem, krevním cukrem, látkovou výměnou, zúžením cév. Překyselení těla bývá často doprovázeno poruchami spánku, zvýšenou nervozitou, depresemi nebo nízkým fyzickým výkonem.

 

Jak můžeme překyselení zabránit

1. Vhodnou stravou, která nezanáší organismus kyselinami

2. Snížením stresu

3. Správným dýcháním

4. Zvýšením pohybu

Zásaditá voda a strava pro zdraví

Ráno bychom měli začít den zásaditým nápojem. Jedním z nejlepších je obyčejná voda s vymačkaným citronem. Pomocí tohoto jednoduchého postupu upravíte pH ve svém organismu a zabráníte tak ztrátám vápníku, draslíku a hořčíku, které tělo potřebuje pro svoji správnou funkci.

Jednoduchým a efektivním způsobem je využití produktů upravujících pH, které vám zajistí minerály a stopové prvky ve formě, jakou organismus dokáže nejlépe využít. Tato cesta je nejjednodušší. Člověk nemusí zkoušet, co je pro něj nejvhodnější a tím oddalovat řešení. Nastaví si správné fungování organismu hned. Na cestě ke zdraví je významnou veličinou i čas.

Co zařadit do jídelníčku, abychom co nejvíce pomohli našemu organismu? Důležité jsou zásadotvorné potraviny:

 • banány, jablka, hrušky, sušené nesířené meruňky či švestky, nepasterizované olivy, sušené fíky
 • zelený a bylinný čaj
 • nepražené a nesolené mandle, lískové ořechy, mák, hrozinky, med
 • celer, řepa, petržel, mrkev, květák, houby, brokolice, špenát, okurky
 • jablečný ocet, zázvor, česnek
 • pomeranče, ananas, mango (v zimě konzumovat s mírou, protože ochlazují)

 

Které potraviny naopak organismus překyselují a měli bychom je tedy konzumovat v rozumné míře? Jsou to kyselinotvorné potraviny jako například:

 • máslo, smetana, margarín, mléko
 • fazole, hrách, čočka
 • arašídy, zejména solené
 • pivo, víno, likéry, čokoláda, káva, černý čaj, perlivé nápoje
 • bílá rýže, těstoviny, pečivo z bílé mouky, vajíčka, oves
 • ocet, cukr
 • uzeniny, maso vepřové, hovězí, telecí, kuřecí

Nehoňte se – užívejte si

Druhým nejdůležitějším zdrojem překyselování je duševní napětí (stres). To vede k závažné nerovnováze v řízení našeho těla – dochází k potlačení aktivity regenerujícího (parasympatického) nervového systému a k převaze adrenalinového (sympatického) systému. Ten v těle spouští nadměrnou tvorbu stresových hormonů, které tělo potřebuje pro domnělý boj nebo útěk.

Předvánoční čas velmi často trávíme ve zvýšeném stresu. Intenzivně se zabýváme úklidem a gruntováním našich příbytků, honíme se, chystáme, nakupujeme, abychom si o svátcích dokonale odpočinuli. Ale ouha, naše předvánoční vypětí a honička se nám může o svátcích vymstít nemocí, kdy "odpadneme" tehdy, když už máme všechno hotové. Tělo zkrátka po tak velkém vypětí vypne.

Proto odpočívejte, když to jen trochu jde. Choďte na procházky do zimní přírody, setkávejte se s lidmi, kteří jsou vám milí, myslete na hezké věci a mějte se rádi.

Správné dýchání – klíč ke zdraví

Další možností, jak co nejvíce snížit překyselení organismu, je zaměřit se na správné dýchání. Organismus upravuje své pH hlavně pomocí ledvin a dýchacího systému. Pokud správně nedýcháme, organismus se nedostatečně zbavuje oxidu uhličitého (CO2) a zvyšuje se tak míra překyselení. Situaci zhoršuje i pobyt v uzavřených prostorech s vydýchaným vzduchem.

Chcete-li správně dýchat, je důležité se zaměřit na hluboké dýchání. Hlavně by výdech neměl být kratší než nádech.

Procházkou ke klidným Vánocům

V neposlední řadě dopřejte svému tělu dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Umožníte tím organismu, aby se zbavil oxidu uhličitého, lépe se okysličil a spálil energii nashromážděnou z množství zkonzumovaných dobrot. Ideální pohyb je chůze. Procházka venku vám navíc „pročistí hlavu“ a zmírní duševní napětí.

6 kroků ke zdravějšímu tělu

 1. Začněte den konzumací velké sklenice vody s čerstvou citronovou šťávou
 2. Omezte konzumaci kyselinotvorných potravin
 3. Zařaďte do jídelníčku dostatek zásaditých potravin cílených na posílení ledvin – pohanku, sušené meruňky, mořské řasy, červenou řepu, fazole, fíky, datle
 4. Pijte čaje, které vás zahřejí, s obsahem skořice, zázvoru, čekanky, kopřivy
 5. Doplňujte důležité minerály jako je draslík, hořčík, zinek a také vitamíny A a D
 6. Zařaďte do svého svátečního režimu pravidelné procházky
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment