Telecí rolky s chřestem

15. 5. 2017 | 14789 Shlédnutí
4
porce
40
minut
obtížnost
1686 kJ / porce

Chřest můžete přidat nejen do salátů, ale i do masa, a tak byste ho mohli jednoduše zařadit do jídelníčku celé svojí rodiny. Zabalte ho například spolu s pršutem do telecího masa, uvařte si k němu dobré brambory a máte báječný oběd vhodný i při redukci váhy.

Postup

Plátky masa zlehka naklepeme. Osolíme, opepříme a malinko posypeme muškátovým oříškem. Na takto připravené plátky poklademe pršuto a stonky očištěného chřestu tak, aby špičky chřestu plátky přesahovaly. Větší část očištěného chřestu zabalíme do připravených plátků masa. Takto připravené rolky převážeme potravinářským provázkem, aby držely dobře pohromadě.

Závitky zprudka opečeme ze všech stran na pánvi a poté je přibližně 30–35 minut pečeme v troubě předehřáté na 180 °C.

Šalotku a zbylý chřest nakrájíme na menší kousky, opečeme na ghí, zalijeme smetanou a necháme na mírném plameni krátce povařit. Přidáme výpek z masa a dochutíme solí a pepřem. Omáčku můžeme zahustit a zároveň zjemnit kostičkou studeného másla. Rolky servírujeme s novým bramborem přelitým chřestovou omáčkou. Omáčku podáváme společně s masem a novým bramborem. Můžeme posypat nakrájenou pažitkou.

Chřest: Chřest je nízkokalorická zelenina vhodná pro racionální, redukční i diabetickou dietu, známá svými diuretickými účinky. Je také vhodnou potravinou při onemocnění zvaném dna. Pomáhá v těle udržovat kolagen.

Suroviny

4 telecí řízky
100 g pršuta
2 PL řepkového oleje na opékání
500 g zeleného a bílého chřestu
100 ml smetany 12 %
30 g ghí (přepuštěné máslo)
pažitka, snítka rozmarýnu
1 šalotka
muškátový oříšek
sůl, pepř

4 porce | doba přípravy 40 minut | 1686 kJ / 403 kcal

Další zajímavé recepty

12
porcí
80
minut
1211 kJ / porce
1
porce
15
minut
obtížnost
1135 kJ / porce
4
porce
40
minut
obtížnost
1187 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment