Upozornění na stažení výrobku BELLY CARE z prodeje

Kachní prso pečené s jablkem a batátové pyré

9. 12. 2018 | 14407 Shlédnutí
4
porce
60
minut
obtížnost
1625 kJ / porce

I kachna se dá lehce připravit o něco lehčí. Batátové pyré nahradí knedlík a jablíčka dodají sváteční chuť. A nezapomeňte během Vánoc udržovat svůj metabolismus aktivní a udělejte si každý den čas třeba na svižnou procházku.

Postup

Jablko rozkrojíme, zbavíme jádřinců a nakrájíme na menší kostičky.

Kachní prsa omyjeme, osušíme a na straně s kůží vytvoříme ostrým nožem po celé délce zářezy asi půl centimetru od sebe, další zářezy provedeme napříč, aby vznikla jemná mřížka. Kůže tak bude křupavá, zlatá a vypeče se z ní tuk.

Maso po obou stranách osolíme, opepříme a posypeme jemně nasekanými nebo sušenými bylinkami. Přimáčkneme je k masu a prsa položíme kůží na studenou pánev bez tuku. Zapneme vařič na plný výkon a opékáme 8–10 minut tak, aby kůže zezlátla a vypekl se tuk.

Přidáme kostičky jablek a opékáme vše společně ještě cca 2 minuty. Prsa otočíme a opékáme spolu s jablky ještě další 2–3 minuty. Do masa nepícháme, na otáčení použijeme pinzetu nebo obracečku.

Opečené maso přendáme na pekáč kůží nahoru, zasypeme jablkem a dopečeme 8–10 minut v troubě předehřáté na 170 °C tak, aby maso zůstalo šťavnaté a nevysušené.

Upečená prsa vyjmeme z trouby a necháme ještě zhruba 10 minut odpočívat.

Batáty oloupeme a uvaříme v osolené vodě doměkka, slijeme je a ponorným mixérem připravíme hladké pyré. Pokud je pyré příliš husté, přilijeme trochu vody. Dosolíme dle chuti a přidáme jeden stroužek prolisovaného česneku a najemno nastrouhaný zázvor.

Těsně před servírováním maso nakrájíme ostrým nožem šikmými řezy na plátky a podáváme s pečeným jablkem a batátovým pyré.

Suroviny

500 g kachních prsou (4 ks)
150 g jablka (1 ks)
250 g batátů (2 ks)
5 g česneku (1 stroužek)
1 cm zázvoru
sůl (dle chuti)
pepř (dle chuti)
bylinky (dle chuti: oregáno, tymián apod.)

4 porce | doba přípravy 60 minut | 1625 kJ / 388 kcal
Tuky
25,0 g
Sacharidy
11,0 g
Bílkoviny
27,0 g
Vláknina
2,0 g

Vhodné pro celou rodinu, bez lepku, zdroj bílkovin

Další zajímavé recepty

1
porce
15
minut
obtížnost
1614 kJ / porce
4
porce
15
minut
obtížnost
963 kJ / porce
3
porce
20
minut
obtížnost
1673 kJ / porce
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment