8 bezmasých zdrojů bílkovin

04.03.2015 | 31666x Shlédnutí | Strava

Bílkoviny jsou nejdůležitějšími stavebními kameny lidského těla. Připravili jsme pro vás přehled osmi významných bezmasých zdrojů těchto makroživin.

Cizrna

obsahuje vysoké množství vlákniny, přibližně 17 g na 100 g sušené cizrny. Je také skvělým zdrojem draslíku, vápníku a hořčíku. Je vhodná do polévek, salátů, ale také jako příloha či hlavní jídlo.

Černé fazole

a další typy fazolí, jako fazole ledvinkové, mungo apod., jsou zdraví prospěšným přídavkem vysokého obsahu proteinů. Jsou jedním z nejlepších zdrojů železa, obsahují velké množství kyseliny listové a jsou bohaté na rostlinnou vlákninu.

Hrách

můžete přidat do salátů, polévek nebo jako přílohu. Nachází se v něm vitamín B1, ale je také dobrým zdrojem vitaminu B2, B6, niacinu a kyseliny listové.

Čočka

je bohatá na železo, vápník, draslík, mangan a vitamíny skupiny B. Je také důležitým zdrojem vlákniny, obsahuje jí 30 g na 100 g sušené čočky. Je vhodná do polévek, salátů nebo jako hlavní jídlo či příloha.

Dýňová semínka

nemusíte jíst pouze jednou za rok na podzim při dlabání dýně. Pochutnejte si na nich během celého roku, výborná jsou pražená. Obsahují vitamín E a zinek a jsou bohatým zdrojem základních omega-3 a 6 nenasycených mastných kyselin.

Quinoa (Merlík)

je velmi jemná a můžete ji používat jako přílohu místo rýže. Je dobrým zdrojem některých vitamínů – B1, B2, kyseliny listové, beta-karotenu, vitamínu E a C.

Tempeh

jsou fermentované sojové boby. Tempeh můžeme marinovat nebo prudce osmažit. Přidává se do polévek, špaget a hlavních chodů. Obsahuje všechny vitamíny řady B včetně vitamínu B12.

Slunečnicová semínka

jsou skvělá jako „něco na zub“. Jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitaminu E a vitaminu B1. Jsou také bohatá na hořčík, železo, vápník a fosfor.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je řešením pro každého

Rychlost hubnutí si nastavujete sami

Potřebujete pár kilo do plavek, nebo 15 kilo dolů? Připravíme vám takový plán, který sedne do vašich představ.

Více
S pohybem i bez

Máte rádi sport? Nebo naopak jste v pohybu limitovaní? Máme řešení pro obě varianty.

Více
Fit a zdraví pro vnoučata

Senioři vyžadují diametrálně odlišný přístup k hubnutí než aktivní třicátník. Z našich zkušeností se velké většině klientů po úpravě váhy ulevilo od zdravotních obtíží a snížilo se množství potřebných léků.

Více
Hubnutí s cukrovkou a vysokým cholesterolem

Hubnutí s civilizačními chorobami má svá velmi specifická pravidla. Nespoléhejte na babské rady a raději se svěřte do rukou odborníků.

Více
Připraveno pro reálný život

Nestíháte vařit, často se stravujete u fastfoodů, protože nestíháte? Naše řešení, počítá s různými životními situacemi, tak, aby bylo maximálně použitelné.

Více
Když jste tvarem hruška nebo jablko

Vyzkoušejte sílu modelace problematických partií (např. břicho, boky, stehna) a vyhlazení celulitidy.

Více
Logo

Proč NUTRIADAPT?

Zdravotní dokumentace

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak "RADOST ZE SEBE". A my vám s tím rádi pomůžeme.

Stetoskop

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.

Je to jednodušší,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluví termín nezávazné konzultace.

Zdravotní prohlídka

Dostavíte se na 45minutovou konzultaci, kde vám provedeme základní diagnostiku na přístroji certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Konzultace

Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi. A to napořád.

Fill form

Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.
Chcete hubnout z pohodlí domova? I na toto máme řešení. Zeptejte se našich specialistů na možnost on-line služeb!

Garance

Až 1,5 kg / týden

Při dodržení výživových
zásad našich specialistů *
Objednejte se ještě dnes
na konzultaci s výživovým specialistou
a dostanete inspirativní
jídelníček chutných večeří zdarma.

Rezervační formulář

Ringsegment